Ostatnie komentarze
20Pa2017
godz. - 12:15

Przygotowanie do zimy – moje rozgrzewające herbaty

Share

Żebym nie wiem jak zaklinała rzeczywistość zima z pewnością do nas dotrze. Prędzej czy później zrobi się zimno i trzeba będzie zmagać się z przenikliwym wiatrem, mrozem i nieprzyjemną wilgocią. Nie wiem jakie macie swoje domowe sposoby na rozgrzewkę, ale ja pierwszego zimnego dnia odkurzam domowe przepisy na gorące i pyszne zimowe herbaty.


Możecie skorzystać z moich przepisów lub skomponować swoje własne propozycje na domowe rozgrzewające mikstury. Jedno tylko musi pozostać niezmienne: wasza ulubiona herbata musi być mocna i gorąca.


Składniki (na 2 porcje):
Malinowo-pomarańczowa
8 goździków,
kawałek kory cynamonu
2 ziarenka kardamonu
4 plastry pomarańczy
2 łyżeczki miodu
ulubiona herbata
50ml soku malinowego lub 30ml soku malinowego i 30ml nalewki malinowej
Dodaj do wody 4 goździki, cynamon i kardamon gotuj chwilę, żeby przyprawy uwolniły swój smak i aromat. Usuń przyprawy i tak przygotowaną wodą zaparz mocną herbatę. 2 plastry pomarańczy rozgnieć z miodem. Do lekko przestudzonej herbaty dodaj sok malinowy lub mieszankę soku i nalewki. Następnie dodaj miód z pomarańczą. Wymieszaj. Do gotowej herbaty do dekoracji dodaj resztę pomarańczy i goździków.


Cytrynowo-imbirowa
8 goździków
3 plastry świeżego imbiru
2 ziarenka kardamonu
50ml soku imbirowego lub 30ml soku imbirowego i 30ml nalewki imbirowo-cytrynowej
4 plastry cytryny
2 łyżeczki miodu
Dodaj do wody 4 goździki, świeży imbir i kardamon gotuj chwilę, żeby przyprawy uwolniły swój smak i aromat. Usuń przyprawy i tak przygotowaną wodą zaparz mocną herbatę. 2 plastry cytryny rozgnieć z miodem. Do lekko przestudzonej herbaty dodaj sok imbirowy lub mieszankę soku i nalewki. Następnie dodaj miód z cytryną. Do gotowej herbaty do dekoracji dodaj resztę cytryny i goździków.


Smacznego!


Spróbuj także
Moja kawa po irlandzku
Aperol Spritz - wspomnienia z włoskich wakacji
Kawa inaczej

Komentarze (0)
dodaj komentarz+
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony