Życzę Wam zdrowia i miłości, bo tego każdy z nas potrzebuje niezależnie od sytuacji w jakiej się znajduje.

Poza tym życzę Wam radosnej, słonecznej wiosennej Wielkanocy,

pysznych potraw na świątecznym stole, spokojnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Niech każdy z nas odnajdzie w świętach to, czego potrzebuje najbardziej:

rodzinnej atmosfery, odpoczynku, chwili zadumy.

Niech wyjątkowa ta atmosfera sprawi,

że naładujemy akumulatory przed kolejnymi pracowitymi dniami.

Wesołych Świąt!

więcej»

Choć trudno w to uwierzyć minął kolejny rok. Dzieci coraz starsze, za oknem na zmianę biało i zielono, tylko my ciągle jesteśmy piękni i młodzi Mrugnięcie


Przy tej okazji chciałabym podziękować Wam za kolejny rok razem w wirtualnym blogowym świecie. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wpisów i komentarzy.


Trzymam mocno kciuki, żeby w nadchodzącym roku spełniły się wszystkie Wasze marzenia: te duże i całkiem małe, te wypowiadane głośno i te najbardziej skryte. Życzę Wam zdrowia, szczęścia, miłości i żeby otaczali was tylko dobrzy i życzliwi ludzie.


Szczęśliwego Nowego Roku!

więcej»

Tak to co roku bywa, że przed świętami w sposób szczególny otwierają się ludzkie serca. Jesteśmy dla siebie milsi, częściej się uśmiechamy, jesteśmy skłonni dzielić się dobrami z innymi, którzy tego potrzebują.


I na tym polega magia świąt. Są wyjątkowe, rodzinne, czasem bardziej nostalgiczne i pełen zadumy a czasem szalone, pełne radości i szelestu papieru przy rozpakowywaniu wyczekiwanych prezentów. Pachną piernikami i choinką, migocą lampkami, smakują grzybami i sernikiem.


W tym roku życzę sobie i Wam, żeby magia świąt została z nami przez cały rok, żeby świat wokół nas był bardziej przyjazny, żebyśmy byli zdrowi, szczęśliwi, mieli czas i środki na realizację marzeń. Troski i niepowodzenia niech omijają nas szerokim łukiem.

 

Wesołych Świąt

 

więcej»

Życzę Wam radosnej i słonecznej Wielkanocy, pysznych potraw na świątecznym stole, mokrego dyngusa, życzliwości oraz spokojnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Znajdźmy chwilę na refleksję i odpoczynek, doceńmy rozkwitającą wiosnę.

Niech wyjątkowa świąteczna atmosfera sprawi, że naładujmy akumulatory przed kolejnymi pracowitymi dniami.

więcej»

Staram się nie kwestionować decyzji lekarzy o podaniu lekarstw w czasie choroby. Nie mam medycznego wykształcenia, staram się za to kierować intuicją i zdrowym rozsądkiem. Zanim udam się do apteki po farmaceutyki próbuję starej naturalnej medycyny, domowych syropów wypróbowanych przez lata przez mamy i babcie. Szerokim łukiem staram się również omijać lekarzy, którzy lekką ręką szafują antybiotykami.


O konieczności brania leków w przypadku choroby nie ma co dyskutować. Choćbyśmy nie wiem jak wierzyli w medycynę ludową i naturalną są takie momenty, kiedy wzięcie aptecznego specyfiku jest jedyną skuteczną drogą do odzyskania zdrowia. Czasem potrzebne są nam również suplementy diety. W naszych szerokościach geograficznych, szczególnie podczas trudnego dla organizmu końca zimy i początku wiosny, kiedy nasz organizm ciągnie na rezerwach a nie mamy jeszcze skąd dostarczyć świeżych naturalnych witamin i mikroelementów. Dopóki bowiem suplementy nie są alternatywą dla zdrowego odżywiania mogą mieć pozytywne skutki.


Przerażający jest natomiast fakt, że koncerny farmaceutyczne wmawiają nam, że „tabletka jest dobra na wszystko". Reklamy zachwalają tabletki na stawy, wątrobę, mięśnie, pamięć... Na dalszy plan schodzi dbanie o zdrowie, dieta, ruch na świeżym powietrzu. Człowiek z natury jest bestią leniwą, więc zamiast się męczyć pójdzie na łatwiznę i łyknie tabletkę. Takiej ilości farmaceutyków nie zniesie ani portfel ani tym bardziej organizm...

więcej»
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony