18Kwi2022

  

Po trudnych dwóch latach wydawało nam się, że świat powoli wychodzi na prostą. Niestety po raz kolejny bez ostrzeżenia usłyszeliśmy złośliwy chichot losu i świat znowu pogrążył się w chaosie, który zostawia po sobie rozpacz żałobę i straty. Dlatego właśnie w tym czasie szczególnie powinniśmy doceniać w miarę spokojną rzeczywistość, pokój w naszym kraju i zdrowie. Przy okazji tych kilku wolnych dni doceńmy rodzinę, przyjaciół, wolność. Niech otaczają nas mądrzy i dobrzy ludzie, na których możemy liczyć w trudnych chwilach. Tego Wam i sobie życzę.

 

Wesołych Świąt!

więcej»

Wielu z nas śniadanie nieodmiennie kojarzy się z łykiem aromatycznej gorącej kawy i z odkrytymi na nowo płatkami owsianymi. Przedszkolny koszmar w postaci gęstej kleistej owsianki na mleku odszedł już chyba w zapomnienie a śniadaniowe owsianki zupełnie tego koszmaru nie przypominają. Owocowe, waniliowe, czekoladowe owsianki zaparzane tylko z przeróżnymi orzechowymi dodatkami wyglądają pięknie i tak też smakują. Dla tych którym płatki owsiane ciągle źle się kojarzą polecam zmiksować płatki z dodatkami. Zrobicie pudding, który kojarzy się już tylko przyjemnie. A śniadanie będzie i pożywne i ładne.

 

Dziś połączyłam śniadaniowe smaki. Przygotowałam borówkową owsiankę z dodatkiem owoców i kawowej domowej granoli. Było pysznie. Oby więcej takich poranków.

 

Składniki:

granola:

2 łyżki cukru

100g płatków owsianych

1 espresso

garść ziemnych orzeszków

owsianka:

100g płatków owsianych

100g borówek

2 łyżki syropu klonowego

1 łyżeczka soku z cytryny

100ml mleka

więcej»
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony