21Wrz2014

 

Na swoim balkonie staram się co roku mieć chociaż kilka krzaczków lawendy. To wiecznie zielone krzewy o wonnym zapachu rodem z południa Europy. Najbardziej lubię te fioletowe, choć mogą mieć białe i błękitne zabarwienie. Najpiękniej wyglądają w dużych skupiskach, polach, jak w najbardziej znanej lawendowej krainie - Prowansji.

więcej»

 

Dzisiaj coś dla dorosłych. Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami a wraz z nią słota chłód i jesienne pociąganie nosem. Jest jeszcze czas, żeby sporządzić domową miksturę, która jeśli nie wyleczy z przeziębienia, to chociaż poprawi humor i rozgrzeje w ponury jesienny wieczór. Procedura od składników do kieliszka trwa około dwóch miesięcy więc spieszyć się trzeba, żeby zdążyć przed listopadowym chłodem.

więcej»

 

Lubię gotować, pod warunkiem, że nie muszę. A muszę i to codziennie, bo pomimo, tego, że moje pociechy zjadają obiady w szkole i w przedszkolu, to wchodzą do domu z pytaniem „co dzisiaj na obiad?” Chyba najbardziej nie lubię wymyślać menu. Samo pichcenie potem, to już czysta przyjemność.

więcej»
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony