27Lut2015

 

Bardzo lubimy racuchy z jabłkami. Dziś jednak okazało się, że znacznie smaczniejsze niż klasyczne placki są jabłka w cieście. Niezbyt słodkie ciasto okrywa cienką warstwą lekko kwaskowe jabłko. Jabłka jest znacznie więcej niż w plackach i może dlatego tak nam zasmakowało.

więcej»

 

Czy Wasze dzieci mają swoje ulubione potrawy? A może macie idealne dzieci, które z uśmiechem zjadają wszystko, co mają na talerzu? Moje takie nie są. Gdym gotowała tylko to, co akurat bardzo lubią, to podawałabym na zmianę zupę groszkową i barszcz czerwony z uszkami a na drugie danie dla jednego spaghetti z sosem pomidorowym a dla drugiego klopsiki z kaszą gryczaną. Urozmaicona i zbilansowana dieta…

więcej»

 

W mojej rodzinie nikt specjalnie za brukselką nie przepada. Sałatkę z tym warzywem robię więc wtedy, kiedy rodzina je obiad poza domem. Jest doskonała na ciepło, jako danie główne, może być dodatkiem do obiadowego mięsa. Świetnie smakuje również na zimno. Jeśli chcemy, żeby była bardziej treściwa można dodać kawałki podsmażonej kiełbasy lub wędzonego boczku.

więcej»

 

Czy zdarza Wam się czasem taka sytuacja w której muzyka w radio idealnie dopasowuje się do sytuacji, tekst utworu stanowi tło rozmowy? Mnie czasem tak, chociaż muzyka nie zawsze towarzyszy mi w ciągu dnia. Są również takie utwory, że chce mi się chcieć, muzyka dodaje energii, inspiruje, poprawia nastrój. Nie bez przyczyny sportowcy słuchają muzyki podczas treningów.

więcej»
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony