Moja doba uległa skróceniu. Stwierdziłam to niedawno, kiedy okazało się, że żebym nie wiem jak się starała, nie jestem w stanie zrobić wszystkiego. Ciągle muszę rezygnować z czegoś kosztem czegoś. A może to nie zrobiło się samo, bo sam się przecież robi tylko bałagan? Może ktoś mi te godziny ukradł? Żeby chociaż połaszczył się na godziny przeznaczone na prasowanie, którego nie znoszę. Ale nie, musiał zabrać ten moment, kiedy dzieci śpią, kiedy zdecydowałam już czego dziś nie zrobię i mam wreszcie czas dla siebie.

więcej»

Są takie dni, kiedy masz ochotę zjeść coś całkowicie domowego, zwyczajnego, a może czegoś, co przypomina rodzinny dom. Czasem okazuje się, że musisz szybko ugotować coś sensownego, bo dzieci mimo, że jedzą w przedszkolach, szkołach, przychodzą do domu i pytają, co dziś na obiad. A w lodówce mieszka echo. Dziś propozycja na takie właśnie sytuacje.

więcej»

Leżały na talerzu. Kusiły, ciągnęły za nos. Trudno było o nich zapomnieć. Na moje nieszczęście przygotowałam je rano. Postawiłam na stole, żeby wystygły i walczyłam ze sobą. Chwilami bezskutecznie. W końcu zamknęłam „gady" w pudełku i w ten sposób ocaliłam kilka dla rodziny. Przyczyną mojej porannej walki wewnętrznej były bardzo ciemne, bardzo czekoladowe ciasteczka z orzechami włoskimi i żurawinami.

więcej»

Ulica Francuska jest główną ulicą Saskiej Kępy. Wiecie, że Saska Kępa nie zawsze była saska? Była Kępą Wiślaną, bo była wyspą na Wiśle, potem Kępą Solecką, bo należała do wsi Solec, potem Kawczą i Holenderską. Saską jest dzięki odkryciu tego miejsca przez króla Augusta III Sasa, który urządzał tu pikniki i przyjęcia pod gołym niebem.

więcej»

Każdy kiedyś chciałby poczuć się jak prawdziwy kucharz, twórca a nie odtwórca gotowych przepisów. Ponieważ potrzeba jest matką wynalazków większość gospodyń domowych, choć o tym tak nie myśli, kreuje nowe wersje potraw. Niedawno autorski przepis stworzył Mój Mąż. Z kilku prostych składników powstał omlet a może raczej placek, który można podać w rożnych wersjach. Na słodko z owocami, miodem lub syropem klonowym, na ostro ze smażona cebulą i papryczką chili, lub z tym, co tylko przyjdzie Wam do głowy.

więcej»
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony