17Kwi2015

Dzisiaj coś pysznego i lekkiego dla łasuchów i wielbicieli wiórków kokosowych. Złociste i chrupiące z wierzchu, w środku białe, lekkie i puszyste. Doskonałe jako dodatek do popołudniowej herbatki. Pamiętajcie, aby przechowywać je w zamkniętym pudełku, bo wyschną i nie będą takie mięciutkie. U mnie rzadko jest co zamykać w pudełku. Znikają chwilę po upieczeniu.

więcej»

Od najmłodszych lat ciągle czegoś się uczymy chodzenia, literek, prowadzenia samochodu... Wszędzie zasypują nas instrukcjami według których mamy postępować. Nigdzie jednak nie ma instrukcji do najważniejszej sprawy. Jak wychować swojej dziecko na mądrego i dobrego człowieka nie niszcząc jego osobowości, nie działając wbrew naturze.

więcej»

 

Co można dodać do ryby, mięsa do obiadowego dania? Kaszę, ryż, kluski, ziemniaki… wszystko już mi się znudziło. Szukałam inspiracji w domowej spiżarni i mój wzrok padł na puszkę z ciecierzycą. Zwykle robię z niej pastę z suszonymi pomidorami do chleba. Potrzeba matką wynalazków i dzięki niej powstała zaskakująco smaczna i szybka potrawka, którą podałam w towarzystwie smażonej ryby oraz zielonej sałatki z sosem winegret.

więcej»
10Kwi2015

 

Czy wiecie, że 12 kwietnia 2015 przypada święto czekolady?  Ze względu na dużą zawartość kalorii w stosunkowo niewielkiej objętości, a także dzięki dobroczynnym związkom cukrów i tłuszczy, czekolada jest ważnym, źródłem energii. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Czekolada zmniejszają uczucie zmęczenia i poprawiają koncentrację i humor. I tego się trzymajmy, bo ma jedną wadę. Jej nadmiar zawsze idzie w biodra.

więcej»

 

Czy prośba dziecka „Chodźmy do kina” budzi w was chęć ucieczki na drugi koniec miasta a na widok kolejnej rysowanej postaci zaczynacie się nerwowo drapać? Diagnoza? Alergia na kreskówki. Ja jej na szczęście nie mam. Powiem nawet więcej, jeśli przegapię jakiś rzeczywiście interesujący film dla dzieci w kinach staram się to nadrobić w inny (legalny) sposób. Dzięki temu jestem na bieżąco w postaciach pojawiających się w dziecięcych rozmowach, potrafię wytłumaczyć szczególnie trudną sytuację, której mały rozumek nie pojął.

więcej»
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony