W mój wakacyjny nastrój świetnie wpasowała się lekka i zabawna książka „Koniec świata” Izabelli Frączyk. Co może oznaczać tytułowy koniec świata? Dla każdego coś innego. Przez połowę książki wszyscy bohaterowie czekają na kres świata przepowiedziany przez Majów. Na szczęście dla niektórych lud ten pomylił się w obliczeniach albo uznał że koniec świata wcale nie musi oznaczać końca naszej egzystencji.

więcej»

 

„Czas to najgorszy z niszczycieli. Bezwzględny i ślepy”. Ten cytat może być myślą przewodnią książki „List z powstania” Anny Klejzerowicz. Jest to opowieść o rodzinie, której tragedia rozpoczyna się w ostatnich dniach Powstania Warszawskiego. Lęk, zgliszcza, pożary są tłem dziejów głównych bohaterów.

więcej»
18Lip2014

 

Wakacje w pełni … Nareszcie wieczorem jest chwila, żeby wyjść na taras z kubkiem czegoś zimnego do picia. Upał zelżał, rośliny ledwo dyszą po 30stopniowych upałach. Roślinom w donicach, niezależnie jak dużych, na balkonach i tarasach szczególnie ciężko znosi się upały.

więcej»

 

Powieść pt. „Bokserka” Grażyny Plebanek jest jak rozmowa z przyjaciółką. Zwierzenia przy kawie, herbacie, winie, o mężczyznach, uczuciach, rodzinie. Rozmowa o życiu podzielonym na rozdziały. To książka o odnajdowaniu siebie, odkrywaniu swoich możliwości.

więcej»
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony