Ostatnie komentarze
25Sie2017
godz. - 17:46

Aperol Spritz - wspomnienia z włoskich wakacji

Share

W tym roku podczas sierpniowej podróży przez środkowe Włochy nasz samochodowy termometr wskazywał 43stC. Chociaż daleko mu ciągle było do rekordów Doliny Śmierci to i tak temperatura budziła respekt i nie zachęcała do wysiadania z klimatyzowanego samochodu. Dopiero późny wieczór nad hotelowym basenem dawał chwilę wytchnienia.


Miłym dodatkiem do tych ciepłych chwil był lekki kolorowy i orzeźwiający drink Aperol Spritz. Ma piękny kolor zachodzącego południowego słońca. Aperol jest niezbyt mocnym alkoholem na bazie pomarańczy, rabarbaru i ziół. W oryginalnej recepturze drinka znajdziecie jeszcze Prosecco i gazowaną wodę. Jeśli lubicie bardziej słodkie drinki dodajcie Sprite'a lub Tonic zamiast wody. Obowiązkowym dodatkiem są za to przyjemnie grzechoczące kostki lodu i plasterki pomarańczy.


Składniki:
3 porcje Prosecco
2 porcje Aperolu
1 porcja gazowanej wody
lód i plasterki pomarańczy


Do szklanki lub sporego kieliszka włóż kostki lodu. Wlej kolejno: dobrze schłodzone Prosecco, Aperol i gazowaną wodę. Udekoruj plasterkami pomarańczy. Włosi obowiązkowo dodają do tego drinka oliwkę nadzianą na wykałaczkę.


Smacznego!


Spróbuj także:
Idealne na upalne dni
Deser na tropikalny upał
Ananas pyszny złoty skarb

Komentarze (0)
dodaj komentarz+
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony