Ostatnie komentarze
27Maj2019
godz. - 10:31

Nasz niedzielny deser - truskawkowe kwiatki z ciasta francuskiego

Share
domowy patchwork
kategoria:Desery

Pierwsze truskawki w tym roku jedliśmy na początku maja w Hiszpanii. Aż trudno uwierzyć, że były to te same hiszpańskie truskawki, które u nas nadają się wyłącznie do dekoracji bo smakiem zupełnie nie przypominają truskawek. Tamte były piękne słodkie i soczyste. No ale nic dziwnego truskawki dojrzewające na krzaczkach w pięknym słońcu muszą być pyszne. Te dojrzewające w transporcie nie mają na to szans.


Piękne soczyste i słodkie truskawki są już i u nas. Choć cena jeszcze daleka jest od ideału to nie mogłam się oprzeć. Pierwsze truskawki zachłannie zjadamy na świeżo. Kiedy będzie ich dużo i cena znacznie niższa będziemy przerabiać je na desery, kisiele i ciasta. Dziś pProsty deser do którego truskawki są tylko pięknym dodatkiem.


Składniki (5 kwiatków)
1 opakowanie ciasta francuskiego
2 łyżki mleka
2 łyżki brązowego cukru
150g serka mascarpone
2 łyżeczki cukru pudru
1 łyżka soku z cytryny
1 łyżeczka skórki z cytryny
5 truskawek
3 łyżki posiekanych pistacji


Rozgrzej piekarnik do 190stC. Blachę do pieczenia przykryj papierem do pieczenia.
Z ciasta francuskiego wytnij kółeczka o średnicy 3 cm. Jedno kółko ułóż na środku. Sześć kółek ułóż wokół tak, żeby zachodziły lekko na siebie tworząc kwiatek. Posmaruj kwiatek mlekiem i posyp brązowym cukrem. Na środku kwiatka połóż kawałek zwiniętej folii aluminiowej. Powtórz to samo z pozostałymi czterem kwiatkami. Kwiatki ułóż na papierze do pieczenia i piecz 17-20 minut. Usuń aluminiowe kulki. Serek mascarpone ubij z cukrem pudrem, sokiem i skórką z cytryny. Nałóż dużą łyżkę serka w zagłębieniach po aluminiowej kulce. Serek posyp posiekanymi pistacjami. Na wierzch połóż truskawkę.


Smacznego!


Spróbuj także:
Serowe ciasteczka z jabłkami
Truskawkowy bałagan
Mini serniczki z truskawkami

 

Komentarze (0)
dodaj komentarz+
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony