Crumble to po prostu owoce pod kruszonką. Można je przygotować właściwie z dowolnych owoców i w zależności od sezonu otrzymamy pyszny i prosty deser lub podwieczorek. Trzeba tylko bardzo uważać na temperaturę deseru. Chłodna kruszonka skrywa często gorącą owocową lawę.


Sezon na brzoskwinie, nektarynki iI morele jest w pełni więc dzisiaj właśnie te owoce proponuję skryć pod chrupiącą kruszonką. Deser podałam z waniliowym jogurtowym sosem, ale doskonale spakuje również bez dodatków.


Składniki:
110g płatków owsianych
1 łyżka syropu klonowego
4 łyżki brązowego cukru
1 łyżka soku z cytryny
2 łyżki wiórków kokosowych
3 łyżki masła
4 brzoskwinie
odrobinę cynamonu

więcej»

Ostatnio na hiszpańskim targu znalazłam coś co mnie urzekło. Oprócz świeżych owoców i warzyw można było kupić je upieczone. Praktycznie każdy sprzedawca miał tace z pieczonymi dyniami, batatami, ziemniakami, jabłkami i gruszkami. Jakie to doskonałe uproszczenie domowego gotowania. Przecież w sumie najdłużej czeka się właśnie na upieczenie warzyw. A tu przynosimy gotowe produkty i pierwszy etap przygotowania domowego posiłku mamy zrobiony.


Dziś chciałabym podzielić się z wami przepisem na danie, w którym możecie wykorzystać takie upieczone warzywa lub kupić surowe i upiec je we własnym piekarniku. Może być przekąską albo samodzielnym daniem w zależności od tego jak dużo nałożycie sobie na talerz. Faszerowane bataty świetnie smakują tuż po upieczeniu i chociaż to ziemniaki to na zimno też jest doskonałe.


Składniki:
3 bataty
2 łyżki oliwy
2 gałązki rozmarynu
200g ciecierzycy
150g koziego sera
pół cebuli
2 ząbki czosnku
papryczka chili
1 łyżka masła
3 łyżki posiekanej natki pietruszki
sól i pieprz

więcej»

Bardzo staram się, żeby nikt z moich domowników nie wychodził rano bez śniadania. Każdy z nas idzie do pracy lub szkoły na inną godzinę a wszyscy cenimy sobie każda minutę porannego snu, zatem rzadko udaje nam się zjeść śniadanie razem. Za to w weekendy albo podczas wakacji trochę eksperymentujemy, zjadamy coś innego szukając w nowych daniach swoich ulubionych smaków.


Dziś kolejna odsłona szybkiego i pożywnego śniadania. Możecie przygotować je w weekend, ale jest tak proste, dacie radę zrobić je również w ciągu tygodnia, nawet jeśli wstaniecie byt późno. W takiej sytuacji zamiast konfitury z owoców dodajcie do płatków po prostu owoce. Zapewniam, że takie wydanie śniadania też będzie doskonałe.


Składniki:
200ml mleka (może być wegetariańskie)
6 łyżek płatków orkiszowych
odrobina esencji waniliowej
1 łyżka syropu klonowego
konfitura
1 najbardziej czerwona łodyga rabarbaru
10 malin
2 łyżki syropu klonowego
2 łyżki syropu malinowego
1 mała gałązka rozmarynu
garść uprażonych płatków migdałów

więcej»

Pesto to najczęściej zielony gesty sos przygotowany na bazie bazylii, pokrzywy, natki pietruszki, jarmużu lub rukoli. My najbardziej lubimy pesto z bazylii (pesto alla genovese) lub na bazie suszonych pomidorów (pesto alla siciliana). Niezależnie od składników najlepsze pesto to domowe pesto zrobione ze świeżych, dobrej jakości składników. Jeśli do tej pory korzystaliście wyłącznie z gotowej wersji zamkniętej w słoiczku gorąco zachęcam do przygotowania pesto w domu. Ma zdecydowanie lepszy smak, możecie doprawić je po swojemu i zawsze wiecie, co do niego dodaliście.


Makaron z pesto jest doskonałym pomysłem na obiad szczególnie w gorący dzień, kiedy nie chcemy spędzać w kuchni całego dnia. Jednym ze składników pesto są orzeszki piniowe. Można kupić je w Polsce ale ich cena przyprawia o szybsze bicie serca. Możecie zastąpić je pestkami słonecznika, orzechami nerkowca lub orzechami włoskimi. Jednak, jeśli możecie, choć raz spróbujcie przygotować pesto z orzeszkami piniowymi, żeby ocenić która wersja bardziej Wam smakuje.


Składniki:
1 doniczka bazylii
50ml oliwy z oliwek
garść orzeszków piniowych
50g parmezanu
1 ząbek czosnku
sól

więcej»

Jednym z najbardziej popularnych grzybów na samym początku lata są kurki. Kurki rosną w lasach liściastych i iglastych, często na piaszczystych, kwaśnych glebach. Kurki nie mają specjalnie dużo wartości odżywczych: niewiele witamin i składników mineralnych. Cenimy je więc przede wszystkim za delikatny ale wyrazisty smak a także za dekoracyjny wygląd.


Dziś pierwsze w tym roku danie z kurkami. Tak proste, że już bardziej się nie da: po prostu kurki w śmietanie. Cudowna klasyka, która smakuje każdemu: chrupiące kurki, aksamitny sos i mnóstwo natki z pietruszki. Pycha!


Składniki:
200g kurek
1 łyżka masła
250ml śmietanki
1 cebula
2 ząbki czosnku
2 garście posiekanej natki pietruszki
sól, pieprz

więcej»
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony