Niedawno z okazji Dnia Dziadka odwiedziliśmy restaurację, w której jadłam fantastyczną zupę krem z pomidorów i papryki. Była esencjonalna, rozgrzewająca i pyszna.


Postanowiłam zrobić własną wersję tego dania. Jeśli macie nieco więcej czasu upieczcie mocno papryki i świeże pomidory w piekarniku i obierzcie ze skórki. W wersji mniej czasochłonnej przesmażcie najpierw warzywa na patelni i uduście do miękkości. Będzie inna ale równie smaczna. Zupę możecie podać ze swoimi ulubionymi dodatkami. Ja dziś wybrałam pokruszony ser feta i pestki dyni. Myślę, że może być równie pyszna z kozim serem, natką pietruszki lub czosnkowymi grzankami.


Składniki (4 porcje):
2 czerwone papryki
2 puszki pomidorów
2 ząbki czosnku
1 cebula
1 łyżka masła
nieduża papryczka chili
łyżeczka słodkiej papryki w proszku
sól, pieprz
ser feta
pestki dyni

więcej»


Czy zastanawialiście się jednak, jakie konsekwencje miałaby taka zmiana czasu? Całe nasze życie to ciąg wydarzeń połączonych ze sobą, wynikających jedne z drugich i zmiana choćby maleńkiego elementu mogłaby skutkować diametralnym przeorganizowaniem naszego obecnego świata. Tylko czy byłaby to zmiana na lepsze?


O konsekwencjach użycia niezwykłego przedmiotu jakim był zmieniacz czasu przekonało się wielu czarodziejów w książce „Harry Potter i przeklęte dziecko" J.K.Rowling, Jacka Thorne'a i Johna Tiffany'ego. Dobre intencje użycia magicznego przedmiotu przez dwóch chłopców Albusa Pottera (syna Harrego) i Scorpiusa Malfoya (syna Draco) nie uchroniły świata czarodziejów przed zmianami, które do tej pory były jedynie sennymi koszmarami. Podobnie jak w naszym współczesnym świecie i tu niezwykłe wynalazki użyte przez niewłaściwych, zaślepionych fanatyków prowadzić mogą do tragedii.

więcej»
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony