Nieodłączną częścią wszelkiego rodzaju wyjazdów wakacyjnych jest inne niż domowe jedzenie. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na urlop w Polsce czy na zagraniczne wojaże, w każdym miejscu staramy się spróbować nowych potraw, regionalnych produktów. Często przywozimy specialite: oliwy, przyprawy, przetwory, smak beztroskich chwil zamknięty w słoiku.

więcej»
21Sty2015

 

Ryby trzeba jeść. To każdy wie. Jednak, kiedy oznajmiłam, że będzie dziś na obiad ryba, dzieci gorąco zaprotestowały. Przemyciłam więc rybę w klopsikach, które chyba każdy mały człowiek bardzo lubi. Przepis jest prosty, składników niedużo a smak fantastyczny. Obiad zniknął jak sen złoty.

więcej»

 

Wielbicieli Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz do przeczytania najnowszej książki zachęcać nie trzeba. „Wnuczka do orzechów” to kolejny tom napisany lekką, tradycyjną prozą, z dużą dozą dobrego humoru, za którą przepadam. Trafiła już na półkę „książka na jeden wieczór”.

więcej»

 

Tak się składa, że urodzinowo imieninowe uroczystości zbiegają się u nas z innymi prezentowymi okazjami. Pod koniec roku w krótkim czasie muszę wymyślić kilka propozycji prezentów dla moich pociech. W ciągu roku przychodzą mi do głowy różne pomysły, czasem zapisuję by potem je zrealizować, czasem jednak pomysły okazują się chybione, gust i potrzeby zainteresowanych się zmieniają.

więcej»
© DomowyPatchwork - All Rights Reserved.

mapa strony